Učitavanje sada

Amerika stiže do finala nakon nadmoćne pobjede

Neosporna dominacija

Diego Valdes izašao u nokaut fazi nakon što se nosio s ozljedom, pokazavši izvanrednu igru. Unatoč tome što je izgubio sedam utakmica u regularnoj fazi, Južnoamerikanac se istaknuo kao središnji dio momčadi Andréa Jardinea, noseći težinu momčadi prema finalu.

América je majstorski kontrolirala prvu utakmicu polufinala protiv Atlético de San Luisa, osiguravši značajnu prednost koja im je praktički osigurala mjesto u finalu Aperture 2023. Pod stalnim potopom, Eaglesi su pokopali težnje Potosinosa da postanu iznenađenje. turniru, postigavši pobjedu od 5-0, uz dva gola Diega Valdésa i Juliána Quiñonesa.

América od prve minute nije ostavljala mjesta sumnji u San Luisu, pokazujući svoju nadmoć. Iskoristivši nedostatak harmonije Jardineove bivše momčadi na terenu, momčad Gustava Leala nije bila dorasla lideru natjecanja.

One je bio Valdes koji su preuzeli vodstvo, brzo ubirući plodove svog truda. Čileanac je uz malo sreće otvorio gol nakon udarca s ruba šesnaesterca, kojeg je Unai Bilbao skrenuo i bez šanse za Andrésa Sáncheza.

Otpor slomljen

Atlético de San Luis osjetio je udarac i nije mogao reagirati. Bez kontrole na sredini terena, uz pogreške Vitinha i Güémeza, Potosinosi su patili od početka.

U drugom poluvremenu América je kontrolirala prednost i povećala vodstvo na semaforu. Valdes Svoj drugi pogodak osigurao je udarcem izvan šesnaesterca. 3-0 je već bilo ugodno vodstvo i San Luis nije imao odgovor.

Nemilosrdan zaključak

Julián Quiñones Također je ostavio svoj trag, postigavši dva gola koji su ostavili Potosinos bez reakcije. Najprije dobro nanišanjenim udarcem glavom, potom u malom prostoru uguravši loptu u mrežu.

América je demonstrirala svu svoju veličinu, oslobodivši oluju golova protiv San Luisa, koji se sada suočava s herkulovskim zadatkom preokreta rezultata na stadionu Azteca. U međuvremenu, Eaglesi već slave, s pola ulaznice zajamčeno za finale Aperture 2023.

Potpuni izvor: ESPN Sports